Uchádzame sa o tvoje 2% z dane:)Zisti viac

Detský letný tábor Vikingovia v Slovenskej Ľupči pri Banskej Bystrici je plný zážitkov stredovekom duchu!
Pre deti už od 4-10 rokov.

V pondelok 22.augusta

..začal náš posledný vikingský týždeň tejto sezóny. V prvý deň sa deti zoznamujú s novým prostredím, zvieratkami, hračkami a dobovými predmetmi, no najmä s novými kamarátmi. To však v tomto týždni nebolo potrebné, keďže sa tu zišla zohratá „skôlkárska partia“ 😀 Deti sa preto hneď pustili do boja! Strieľali, mečovali, zlaňovali a keď nás trošku postrašil dáždik, namaľovali si vikingskú loď Drakkar, či navliekali náramky.

V utorok

..dopoludnia sme zavítali do lokálneho infocentra – Banskobystrického Geoparku, kde sme obdivovali veľkú 3D mapu Slovenskej Ľupče a okolia. Naplánovali sme si podľa nej turistiku k Ľupčianskemu hradu. Popoludní náš tábor navštívili sokoliarky zo sokoliarskej skupiny Biatec z Banskej Bystrice. Dievčatá nám porozprávali o svojich dravcoch rôzne zaujímavosti, dávali nám hádanky, napr. komu patrí to či ono pierko, ktoré sme vždy správne uhádli! Napokon nám naživo predviedli, ako ich vedia vtáčiky poslúchať. Sovička Zeta mala dnes svoje maniere a zrejme chcela skákať na trampolíne, na ktorú odletela a nechcela zísť dolu 😀 Našťastie situáciu zachránila jej kolegyňa Plamienka Klára, ktorá nemala problém lietať ani z rúk našich malých odvážlivcov. Deťom sa najviac páčil najmenší výrik (dievčatko) Minnie, ktorého si chcel snáď každý zobrať domov. Ďakujeme dievčatám a ich vtáčikom za úžasný zážitok!

V stredu

..sme mali opäť návštevu, poníky Lucku a Lili z detskej farmy Gazdáčik z Ľubietovej, na ktoré sme sa veľmi tešili. Pani Ivka deťom ukázala, ako sa o poníky treba starať, ako ich správne čistiť a česať, čo si deti napokon samé vyskúšali. Dokonca im pozapletali vrkôčiky! Takéto vyfešákované sa mohli potom promenádovať okolo celého tábora:) Keď si deti dosýta zajazdili, za odmenu ponúkli poníkom jabĺčka. Popoludní sme rozkúrili v peci na naše pizze a la vikingská placka. Ani tentoraz sa fantázii medze nekládli a v našej kuchyni ste okrem tradičných srdiečok, kvietkov, autíčok mohli nájsť aj špeciality ako myšku Minnie či dokonca Godzilu! Ďakujeme pani kuchárke Katke za odborný dohľad a veríme, že deťom (aj rodičom) u nás chutilo 😎

Vo štvrtok

..nás čakala turistika na Ľupčiansky hrad. Popozerali a vypočuli sme si v ňom rôzne zaujímavosti, no deti najviac zaujal príbeh o krásnej Verone, ktorá dodnes ako biela pani blúdi v okolí hradu. Cestou z hradu sme sa vybrali okolo zvieracej obory až k drevenej soche Svantovíta, kde sme dokonca našli starý zabudnutý poklad! Naspäť v tábore sme si unavení políhali na kožušiny a čítali si staré povesti o hradoch.

V piatok

..náš tábor navštívili skutoční Vikingovia! Ukázali nám svoju výstroj, zbrane a keďže sa hádali o krásnu devu, rozhodli sa bojovať o jej ruku! Bohatší a lepšie vyzbrojený Filip sa snažil zneškodniť chudobného Jana, ktorému ale deti tak mocne držali palce, až napokon zvíťazil 😀 Potom sa predviedli deti. Staršie súťažili v lukostreľbe a mladšie v hode Thorovým kladivom. V oboch prípadoch sa víťaz volal Adam – a tak, po vzore starých Vikingov, oboch našich Adamov na znak slávy, zodvihli na štíte až do výšky – gratulujeme! Ochranný amulet v tvare vikingskej lode drakkar však získali všetci statoční bojovníci a bojovníčky 😉

Na záver nás čakalo slávnostné ukončenie nielen tohto týždňa,
ale celej našej úspešnej vikingskej sezóny!

Torta v tvare dračej lode nám veľmi chutila a tak už len ostáva všetkým detičkám popriať
krásny zvyšok prázdnin a úspešný štart do nového školského roka!

Tešíme sa na vás v dennom letnom tábore pre deti opäť v roku 2023!

Marianna, Jaroslava, Tanja a zvyšný tím Arkona SK
ĎAKUJEME!

WordPress Image Gallery Plugin

ÚSPEŠNE USKUTOČNENÉ TURNUSY: