Uchádzame sa o tvoje 2% z dane:)Zisti viac

REPORTÁŽ a fotogaléria tábor Vikingovia 08.-12.08.2022

Detský letný tábor Vikingovia v Slovenskej Ľupči pri Banskej Bystrici je plný zážitkov stredovekom duchu!
Pre deti už od 4-10 rokov.

Od pondelka

..8.8 pokračujeme našu cestu „vikingskou púťou“. Tentoraz v mladšej zostave predškolákov sa zišlo niekoľko bojachtivých bojovníkov i bojovníčok. Hneď v prvý deň sa chopili zbraní a začali s tréningom, do ktorého nám ako novinka pribudla i lanová dráha! Veru, aj z jednej lode na druhú treba vedieť preskočiť, a to sa bez lana nedá! Vikingské lode si namaľoval každý podľa svojho gusta. Zoznámili sme sa medzi sebou i so zvieratkami.

V utorok,

..poučení z nedávnej minulosti, sme ráno nechali sliepočky bezpečne uzatvorené v kuríne, aby sme ich nemuseli naháňať pred príchodom sokoliarok zo sokoliarskej skupiny Biatec. Nikto nechcel, aby nám ich dravce nejakú uchmatli, obzvlášť naše 1-týždňové kuriatko:) Sovičkám sa tentoraz veľmi lietať nechcelo, zato sa radšej nechali dosýta každému vyhladkať:) Potom sme navštívili centrum Banskobystrického Geoparku, kde nás ohromili veľkou 3D mapou celého okolia, či interaktívnou 3D mapou Slovenskej Ľupče. Podľa nej sme si naplánovali trasu na štvrtkovú túru.

V stredu

..sme si hneď ráno vyrobili perá na písanie z pierok, ktoré nám deň predtým podarovali pani sokoliarky. Potom sme už jazdili na poníkoch z detskej farmy Gazdáčik z Ľubietovej, ktorým deti za odmenu nazbierali plné vedro jabĺčok:) Popoludnie patrilo dobovému pečeniu v peci. Chlapci pomáhali drevo nachystať a pec rozkúriť, kým dievčatá pripravili cesto. V našej kuchyni sa fantázii medze nekladú, a tak sme z piecky vyberali „vikingské placky“ od výmyslu sveta – panáčikovú, kvietkovú, včielkovú, mačičkovú, autovú, dokonca i tankovú! 😀 Veríme, že vám, milí rodičia, olovrant od detí chutil!

Štvrtok

..bol turistický, spojený s prehliadkou Ľupčianskeho hradu. Odtiaľ sme sa vybrali za zvieratkami k zvieracej obore, ktoré sa našej návšteve veľmi tešili. Ukázali nám, ktorou cestou ísť k pokladu! A naozaj, za horami a dolami naši malí vikingovia objavili veľkú sochu dávnovekého boha Svantovíta, o ktorom sa traduje, že ukrýval zlatý poklad. Hľadali sme v jeho blízkosti, a naozaj sme ho našli! Očká detí od radosti žiarili, ako tie zlaté kamienky:) Palacinkový piknik všetkým chutil, čokoládu z líc sme zmyli v pramenitej studničke. Celou cestou sme si od radosti z nájdenia pokladu spievali pesničky a do tábora sme dorazili práve včas – len tesne nás minul dážď.

V piatok

..náš tábor navštívili bojovníci zo skupiny Slavibor. Ukázali svoje zbrane a predviedli boj zblízka. Chceli sme si s nimi zmerať sily a vyzvali sme ich na súboj! V pretláčaní štítmi to bolo nerozhodne, no v preťahovaní lanom nemali proti nám šancu 😀 Porozprávali nám o vikingskom bohovi Thorovi a jeho zázračnej zbrani – kladive, ktoré mu údajne ukuli trpaslíci, je nezničiteľné, vždy trafí cieľ a vráti sa späť do rúk svojho majiteľa! V súťaži „Hod Thorovým kladivom“ najďalej dohodili Veronika a Matteo, ktorých bojovníci zdvihli do výšky na štíte, presne tak, ako to s víťazmi vikingovia robia:) Odvaha im nechýbala! Gratulujeme však všetkým, ktorí si vyslúžili aj ochranný amulet. Na záverečnej párty v kaviarni Sladký život sme sa rozlúčili a tešíme sa možno opäť nabudúce.

WordPress Image Gallery Plugin

 

ÚSPEŠNE USKUTOČNENÉ TURNUSY:

Zdieľaj