REPORTÁŽ a fotogaléria tábor KELTI 10.-14.07.2023

Detský letný tábor Kelti v Slovenskej Ľupči pri Banskej Bystrici je plný zážitkov stredovekom duchu!
Pre deti už od 4-10 rokov.

V pondelok 10.júla

..deti v našom tábore privítal starý parohatý keltský boh „Cernunnos“ – ochranca lesa, prírody a zvierat. Oboznámili sa aj s krásnou bohyňou koní „Eponou“ a práve na jej počesť sa dôkladne postarali o malé poníky -očistili, vyčesali, načerpali čerstvú vodu zo studničky, naučili sa správne založiť sedlo a vysadnúť na koňa. Kto mal chuť a odvahu, mohol si aj zajazdiť:) Za návštevu ďakujeme detskej farme Gazdáčik z Ľubietovej:)

WordPress Image Gallery Plugin

V utorok 11.júla

..deti zrána trénovali lukostreľbu na terč, ktorý si samy vyrobili! Navštívili nás očakávané sokoliarky zo sokokoliarskej skupiny Biatec z Banskej Bystrice. Ukázali nám svoje šikovné dravce, ale pochválili aj deti, koľko veľa toho o sovách, sokoloch, myšiakoch už vedia:) Sovičke Kláre sa veľmi páčila naša trampolína a dokonca sa na dravé vtáky prišla pozrieť aj Micka od susedov. Najviac sa nám páčil dlhý prelet ponad všetky deti! Dravé vtáčiky nám zanechali na pamiatku i pierka, z ktorých sme si vyrobili naozajstné perá na písanie. Na olovrant sme si pochutnali na vynikajúcej štrúdli, ktorú pre nás s láskou napiekol Hostinec Tríbel, ĎAKUJEME!:)

WordPress Image Gallery Plugin

V stredu 12.júla

..nás ráno zastihla krátka búrka, čo sme využili na čítanie si o zaujímavých faktoch a mýtoch o Keltoch. Po daždi sme opäť mohli trénovať lukostreľbu a šerm. Navštívili sme GEOPARK, kde sme si na 3D mape okolia naplánovali turistiku. Popoludní chlapci prichystali drevo do pece a dievčatá s pani kuchárkou Katkou vymiesili cesto. Pokým vykyslo, zagratulovali sme oslávencovi Jožkovi k narodeninám! Potom sme sa už vrhli do pečenia pre rodičov – veríme, že všetkým chutilo!:) Vedeli ste, že počiatky pizze siahajú práve do doby Keltov?;)

WordPress Image Gallery Plugin

Vo štvrtok 13.júla

..nás už očakávali na Hrade Ľupča. Cestou tam jemne poprchávalo, ale Keltov nič neodradí! Hľadali sme štyri keltské elementy: OHEŇ, VODU, ZEM a VZDUCH. Všetky sme ich našli – niektoré už počas prehliadky hradu, kde sme sa dozvedeli veľa zaujímavostí a niektoré pri soche Svantovíta. Dážď našťastie ustal a mohli sme si vychutnať piknik na lúke i navštíviť daniele a lamy v zvieracej obore. Popoludní sme si nové vedomosti overili keltským KVÍZOM. Kto mal aj šikovné ruky, odmenou mu bola vlastnoručne vyrobená voňavá medová sviečka:)

WordPress Image Gallery Plugin

V piatok 14.júla

..náš tábor navštívili očakávaní členovia keltského kmeňa Fuaráin. Okrem ukážok ich odevu, krásnych šperkov a zbraní, nás zaujala i stolová hra podobná piškvorkam, alebo drevený „zošit“ na písanie – vyrývaním paličkou do vosku. Dievčatá sa v „Druidskej škole“ naučili miešať farby z prírodnín a chlapci zasa trénovali hod ohnivými oštepmi. Obe skupiny si od Keltov vyslúžili pochvalu, ba aj odmenu – amulet v tvare listu zo stromu života pre šťastie:) Sladkým zákuskom a veselou oslavou na ihrisku v Kaviarni Sladký život sme urobili bodku za našim prvým tohtoročným turnusom plným nádherných zážitkov.

WordPress Image Gallery Plugin

Ďakujeme všetkým zúčastneným deťom – boli ste skvelé, šikovné, múdre a odvážne!
Tešíme sa na vás aj nabudúce!

Ak sa Vám s nami tiež páčilo, môžete nám zanechať hviezdičkovú
recenziu na Google tu:
Arkona SK

Ďakujeme!

Marianna, Ivan, Jarka, Ivonka a Arkona SK tím