Uchádzame sa o tvoje 2% z dane:)Zisti viac

REPORTÁŽ a fotogaléria tábor KELTI 14.-18.08.2023

Detský letný tábor Kelti v Slovenskej Ľupči pri Banskej Bystrici je plný zážitkov stredovekom duchu!
Pre deti už od 4-10 rokov.

V pondelok 14.augusta

..sme sa všetci ráno zišli pri vstupnej bráne, ktorú strážil keltský boh lesa „Cernunnos“, ochranca prírody a zvierat. Prvý deň nášho spoločného stretnutia sme strávili zoznamovaním sa detí medzi sebou rôznymi spoločnými hrami a súťažami, napr. boj s mečmi, streľba z luku alebo i hrou vikingský šach, ktorý sa nám veľmi páčil. S horúčavou sme bojovali ošplechovaním sa v bazéne a vodnou parou🙂 Deti sa zoznámili aj so zvieratkami, o ktoré sa budú cez týždeň starať.

WordPress Image Gallery Plugin

V utorok 15.augusta

..náš tábor hneď po desiate ovládli operené dravce! Šikovné sokoliarky so sokoliarskej skupiny Biatec nám predviedli, čo ich sovy, sokoly, myšiak dokážu. Do programu sa neváhali zapojiť aj samotné deti, ktoré sa s vtákmi zahrali aj „zlatú bránu“ 🙂 Na záver sa každý s vtáčikom podľa svojho výberu aj odfotil. Horúčava niektorých zahnala i do bazéna, alebo sme sa bláznili s „vodným ježkom“ 😀 Popoludní si všetky šikovné ruky krásne vymaľovali aj sokolie pierka, ktoré nám sokoliarky nechali na pamiatku. Ďakujeme!

WordPress Image Gallery Plugin

V stredu 16.augusta

..sme si v rámci tvorivých dielní vyrobili keltský závesný amulet pre šťastie, odrážajúci svetlo a slnečnú energiu:) Navštívili sme lokálny Geopark, kde si deti na 3D mape prezreli celé okolie z vtáčej perspektívy. Popoludní sme sa už chystali na veľké pečenie pre rodičov, preto každý priložil ruku k dielu a polienko do piecky. Kým nám cesto poriadne vykyslo, postarali sme sa o statné koníky. Tí najodvážnejší ich aj nakŕmili jabĺčkami alebo sa na nich povozili okolo tábora. Pečenie išlo všetkým od ruky, veríme, že pizza a la keltská placka priamo z pece všetkým dobre chutila!

WordPress Image Gallery Plugin

Vo štvrtok 17.augusta

..sme sa s ruksakmi na chrbátikoch vybrali smer Ľupčiansky hrad! Chceli sme vidieť i Bielu pani, no ani tentoraz sa nám neukázala. Videli sme však mnoho iných pekných a zaujímavých vecí ako nádherné obrazy s výjavmi z ľudových rozprávok, studňu s tajnou chodbou, mučiareň i vzácnu zbierku zbraní. Počasie nám prialo a tak sme sa vybrali navštíviť i lamy, daniele a iné zvieratá do neďalekej zvieracej obory. Tak sa nám tam páčilo, že sme sa rozhodli urobiť si palacinkový piknik priamo tam, pri zvieratkách:) Po náročnej túre sme si oddýchli pri výrobe voňavých sviečok.

WordPress Image Gallery Plugin

V piatok 18.augusta

..sme sa už nevedeli dočkať návštevy skutočných Keltov. Keltský kmeň Fuaráin prišiel aj s celým svojim vzácnym pokladom! Poukazovali nám ako v staroveku vyzerali predmety dennej potreby ako riad, poháre, oblečenie a doplnky. Dievčatám sa najviac páčilo staroveké zrkadlo, náhrdelníky torques i keltská voňavka zo živice. Chlapci si vyskúšali meče, nože, dýky. Vedeli ste, že práve Kelti začali na našom území raziť prvé mince? Tak už to viete:) V „druidskej škole“ deti miešali prírodné farby a maľovali keltský strom života, dokonca sa podpísali keltským písmom. V bojovej škole sme sa naučili hádzať kopiou na cieľ aj s bojovým pokrikom! Za dobre odvedenú prácu nás Kelti odmenili a prijali do ich veľkej dobrosrdečnej keltskej rodiny:) Ďakujeme!

WordPress Image Gallery Plugin

 

Zdieľaj