Uchádzame sa o tvoje 2% z dane:)Zisti viac

Náš STREDOVEKÝ DVOR na Turíčnom jarmoku v Slovenskej Ľupči – reportáž

V sobotu 28.mája 2022 sme otvorili naše staré vŕzgajúce brány, aby sme návštevníkom tradičného Turíčneho jarmoku aj svojou troškou spestrili program a spríjemnili deň:)

V našom Stredovekom dvore Arkona v spolupráci s Mníchovým dvorom sme sa snažili vtiahnuť návštevníkov do obdobia stredoveku, ktorý mohli zažiť všetkými zmyslami aj nezmyslami!

Medzi ochutnávky dobovej kuchyne patrili napr. moravské koláče či keltské placky. Za gulášom pani Katky kuchárky sa len tak zaparilo! Týmto sa chceme veľmi pekne poďakovať pánovi Jaroslavovi Kuracinovi a jeho firme Grandpower za fajnové srnčie mäsko, všetkým veľmi chutilo!

I deti si u nás prišli na svoje:) Náš slamený hrad SLAMBURG mal čo robiť pod ich nájazdmi, ale – USTÁL TO!
Materiál na tento architektonický unikát nám poskytol pán Peter Dula, čím sa mu chceme aj v mene detí veľmi pekne poďakovať!     

Atmosféru pri hrade dotvárali poníky z detskej farmy Gazdáčik z Ľubietovej:)

Mohli ste nahliadnuť do stanov Keltov Fuaráin i Slovanov Slavibor, ktorí sa prezentovali v autentickom historickom odeve, vyskúšať si reálie, či podebatiť o tejto ich historickej záľube:)

Nechýbali vychýrení remeselníci!

KOVÁČI Miesiželezo a Slavoj

REZBÁR H.B.Art

KOŽENÉ výrobky Alatyr

ZLATNÍK Pavel Francúz a jeho výstava historických šperkov

Okrem svojho remesla sa venovali aj najmladším návštevníkom. Deti pri nich plnili rôzne úlohy, pretože si chceli zaslúžiť zlatú hviezdičku, na svoju kartičku:) Všetky šikovné deti, ktoré úlohy zvládli, si vyslúžili „Výučný list“ i zlatý dukátik. Aby aj nová generácia pamätala, že „Remeslo má zlaté dno!“ Navyše, išlo aj o výhru v tombole:)

Výhercovia TOMBOLY, ktorí neboli v dobe žrebovania s nami, si môžu svoju výhru vyzdvihnúť vo dvore od pondelka do stredy 1.júna (9-12 hod. alebo 15-18:00 hod.) prípadne volajte 0951 028 098:)
Jedná sa o čísla:

032, 048, 050, 057, 051, 006, 040, 009, 002, 003, 044, 019, 005

Ceny do tomboly venoval pagan shop Arkona.sk!

***

Nuž veru, nebolo tu toho málo, ale pomestili sme sa, pretože dobrého sa všade veľa zmestí:)

A preto veríme, že sa sa takto stretneme aj o rok a bude toho dobrého ešte viac! Príďte sa pozrieť;)

Arkona SK

FOTO poskytla i pani Zuzana Strečková, ďakujeme:)

Zdieľaj