REPORTÁŽ a Fotogaléria Tábor Vikingovia 11.-15. júl 22

Detský letný tábor Vikingovia v Slovenskej Ľupči pri Banskej Bystrici je plný zážitkov stredovekom duchu!
Pre deti už od 4-10 rokov.

V pondelok

..11.júla 2022 sme úspešne odštartovali našu Vikingskú táborovú sezónu!

Zišla sa tu výborná zostava veľmi šikovných parťákov! Hneď v prvý deň toho toľko postíhali! Streľbu z luku, boj s mečom, stavanie dobového stanu, výrobu náramku s vlastným menom, súťaž vo vikingskom šachu, či maľovanie vikingskej lode „drakkar“. Spoznali aj staré runové písmo, ktorým sa na svoju maľbu podpísali.

V utorok

..sme dopoludnia maľovali na strieborné kamene rôzne ozdoby a ornamenty a nevedeli sme sa dočkať sokoliarov:) Tí prišli s nečakanou požiadavkou, a síce, že či tu náhodou nemáme sliepky.. pravdaže, máme! Vraj by ich bolo fajn pochytať, lebo inak ich pochytajú ich dravce 😀 No kto by to bol čakal! A tak, po menšej naháňačke so sliepkami, nám šikovné sokoliarky zo sokoliarskej skupiny Biatec z Banskej Bystrice porozprávali i názorne predviedli, ako sa o dravce starajú a čo všetko dokážu. Dovolili nám dravce pohladiť a aj sa s nimi odfotiť:) Ďakujeme!

V stredu

..dopoludnia nás navštívili poníky, konkrétne Lili a Lambo, z detskej farmy Gazdáčik. Pani Ivanka nám ukázala, ako sa im čistia kopýtka, vyskúšali sme im vyčesať hrivu a dievčatá im dokonca pozapletali vrkôčiky. Za odmenu sa mohli na nich do sýtosti povoziť, za čo im pekne ďakujeme! Popoludní nás pani kuchárka Katka naučila urobiť si kvások na tú najlepšiu pizzu. Mali sme totiž tie top ingrediencie od pána Babíka, ďakujeme! Deti aktívne pomáhali, čo bolo vidieť aj na ich kreatívnych výsledkoch, na ktorých si mohli pochutnať aj s rodičmi:)

Vo štvrtok

..sme sa hneď ráno vybrali navštíviť Ľupčiansky hrad. Po absolvovaní prehliadky sme si pochutnali na palacinkovom pikniku v prírode. Počasie bolo skúpe na tieň, preto nám po turistike padol vhod kúpeľ v bazéniku a schladenie sa v klubovni pri čítaní vikingských mýtov. Aj vedomostný kvíz dopadol celkom dobre;)

V piatok

..prišli naše zručnosti zhodnotiť bojovníci z historickej skupiny Slavibor. Ukázali nám svoje zbrane aj bojové umenie. Či sme aj my poctivo trénovali lukostreľbu sa ukázalo v záverečnom turnaji. Prvé tri miesta miesta získali: 1.Matúško, 2.Šimonko, 3. Mirko. Ocenenie si však zaslúžil každý, kto vyviazol z turnaja bez zranení – teda všetky deti! (Našťastie :D) Gratulujeme si! No a na záver sme úspešné ukončenie nášho tohtoročného prvého vikingského týždňa oslávili v záhrade kaviarne Sladký život, kde sme si pochutnali na fajnom koláčiku.

Veríme, že sa všetkým tento týždeň páčil, a že sa vidíme opäť niekedy nabudúce:)

WordPress Image Gallery Plugin

 

ÚSPEŠNE USKUTOČNENÉ TURNUSY:

[carousel_portfolio items=“3″ scroll=“2″ speed=“500″ effect=“none“ link_icon=“on“ lightbox_icon=“on“ title=“on“ details=“off“ content_style=“style1″ category=“6″]